Rozwijający biznes przygląda się hybrydowej chmurze!

Posted on

Przygotowaliśmy – wraz z HPE i Betacom – znakomity raport na temat zmian w zarządzaniu IT, zmian będących pochodną zmian w modelach gospodarowania i modelach biznesu.

Raport kończy się tak:

Szef IT w starej odsłonie tej roli – dostawcy usług dla biznesu – nie ma racji bytu w dzisiejszych czasach. Nie zrealizuje zadania wsparcia biznesu.

Jeśli szef IT chce zmniejszyć swoje frustracje, a zwiększyć poczucie wpływu i sukcesu, musi podążać za logiką najważniejszych trendów, czyli być twórcą i zarządcą platformy koordynującą liczne sojusze, usługi dostawców, relacje, partnerstwa,  które zawiera firma rozwijając się, konkurując na rynku. Natomiast nie powinien być dostawcą usług IT dla biznesu, bo z tego zadania nie ma szans wywiązać się dobrze, i też nie ma potrzeby, aby to robił. IT jest dzisiaj wmontowane w każdą operację, produkt, proces. Dla szefa IT jest to ogromna szansa wejścia na poziom strategiczny, ale nie przez zarządzanie tym komponentem informatycznym, lecz powiązaniami między tymi komponentami, harmonijnie z aktualnymi celami i zadania firmy, będąc członkami zespołów biznesowych (a nie departamentów specjalistycznych).

Proszę, poczytajcie więcej     Zmienia się! Nowe ryzyka, nowe szanse, nowe IT .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *